A Táncsics Mihály Középiskolai Kollégiumért Alapítványt 1998. május 19-én jegyezték be az alapítványok nyilvántartó könyvébe. Az alapítvány kuratóriuma 1998. október 28-án megtartott első kuratóriumi ülésével megkezdte működését. A kuratórium munkáját a diákönkormányzat (DÖK) által javasolt két tanuló is segíti.

Kérjük támogassa Alapítványunkat adója 1%-ával!
Támogatását köszönjük!

Az alapítvány számlaszáma:

Táncsics Mihály Középiskolai Kollégiumért Alapítvány
MKB 10300002-25907045-00003285

Az Alapítvány adószáma:
18354270-1-03

Az alapítványi pénz felhasználásának legfőbb céljai:

− A tanulók színvonalas tanulási és lakhatási feltételeinek biztosítása
− Az eredményes közösségi munka elismerése tárgy- vagy egyéb jutalom formájában. Céljutalom kitűzése a házirendben megfogalmazottakon kívül végzett feladatok teljesítéséért
− Nyelvi és egyéni oktató, képző és továbbképző tevékenységek, programok támogatása (nyelvtanfolyam, művészeti önképzőkörök, kézműves szakkör, mentálhigiéniás tanfolyam stb.)
− A diákönkormányzat munkájának segítése, kezdeményezéseik anyagi finanszírozása (kulturális és sport tevékenységek, rendezvények támogatása)
− Kulturális, ifjúságvédelmi, művelődési, bűnmegelőzési, egészség-megőrzési rendezvények támogatása
− A nevelőtestület és a diákönkormányzat által kiírt pályázatok nyerteseinek jutalmazása
− Az intézmény működését és a diákok kényelmét, komfortérzetét javító eszközök, berendezések beszerzése:
− könyvtár fejlesztése, szakkönyvek a diákoknak a tanulás kiegészítéséhez
− számítógépekhez tartozékok, kiegészítők, operációs rend-szerek vásárlása
− az étkezés mennyiségi és minőségi javítása

Kecskeméti Kulturális és Konferencia Központ